Get Adobe Flash player

ورود به پورتال

برای استفاده از همه امکانات پورتال ثبت نام فرمایید

شبکه های اجتماعی

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی نوه حضرت امام خمینی (قدس سره) خاطره ای از مرحوم آیت الله العظمی خوانساری که در روز رحلت ایشان رخ داده را برای حجت الاسلام والمسلمین احمدی بروجردی نوه حضرت آیت الله العظمی بروجردی نقل کرد که حجت الاسلام احمدی بروجردی از وی می خواهد که آن را مکتوب کرده و در اختیار قرار دهند که متن این خاطره کوتاه در پی می آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خضرت آیت الله العظمی بروجردی ، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی اینگونه نقل می کند:

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید کاظم خوانساری از پدر معظم و بزرگوارشان حضرت آیت الله سید محمدباقر خوانساری نقل کردند که در بیماری آخر عمر مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج سید محمدتقی خوانساری در همدان از نقاط مختلف ایران خطاب به ایشان تلگراف هایی ارسال می شد و ضمن احوالپرسی، بهبود ایشان را از خدای سبحان طلبیدند.

از جمله این تلگراف ها مرقومه ارسالی حضرت آیت الله العظمی بروجردی بود. آقازاه دیگر مرحوم حوانساری مرحوم سید محمد علی خوانساری در حالی که پدرشان در بستر آرمیده بود گویا سکته قلبی کرده بودند متن نامه ها را می خواند و پیش نویس جوابیه هایی که باید از طرف مرحوم خوانساری ارسال می شد را نیز قرائت کرد تا اگر ایشان قبول دارند پس از تصحیح ارسال نمایند.

حضرت آیت الله سید محمدباقر خوانساری نقل می کنند که وقتی اخوی پیش نویس جوابیه را خواند که از طرف آقای خوانساری نوشته شده بود (حضرت آیت الله حاج آقا سید حسین بروجردی) مرحوم آیت الله العظمی خوانساری می فرمایند: عظمی یش را بنویسید، عظمی یش را بنویسید.. و چشم فرو می گذارند و دار فانی را وداع می گویند. رحمت الله علیهما.

 

 

 

جستجو در پورتال

رساله توضیح المسائل